Rola Inteligencji Emocjonalnej w sytuacji pracy zdalnej
Chociaż idea pracy zdalnej jest obecna już od dłuższego czasu, dla wielu z nas są to wciąż nowe warunki, w których wszyscy bez wyboru znaleźliśmy…
Efektywność działań rozwojowych uzależniona jest od rzetelnego zidentyfikowania kluczowych mocnych stron, obszarów wymagających wzmocnienia oraz potencjalnych blokad rozwojowych. Budowanie kultury otwartego feedbacku i aktywne wspieranie rozwoju jest ważnym impulsem ukierunkowującym dążenie ludzi do najlepszego wykorzystania swojego potencjału.
Informacja zwrotna uzyskiwana od osób z bezpośredniego środowiska zawodowego jest jednym z kluczowych elementów budujących świadomość własnych zachowań. Feedback 360 pozwala zweryfikować na ile samoocena pracownika jest zbieżna z ocenami przełożonych, podwładnych, współpracowników, a nawet klientów. Oceny kompetencji, lista najwyżej i najniżej ocenionych zachowań oraz wypowiedzi swobodne to rzetelne przesłanki do określenia priorytetów rozwojowych oraz szczegółowego planu rozwoju kompetencji.
Identyfikacja specyficznego potencjału menedżerskiego umożliwia wyłonienie osób, które z dużym prawdopodobieństwem będę efektywnie pełnić role związane z zarządzaniem ludźmi. Diagnoza oparta jest o model kompetencji przywódczych Cubiks i odnosi się do czterech wymiarów: wyznaczanie kierunku, dostarczanie rezultatów, budowanie potencjału oraz inspirowanie. Łącząc ze sobą kilka metod: badanie osobowości, ustrukturyzowany wywiad oraz zadania symulowane jesteśmy w stanie opisać kluczowe mocne strony, obszary wymagające wzmocnienia a także czynniki wspierające i ograniczające rozwój.
Potencjał sprzedażowy to efektywność działania na pięciu etapach procesu: planowania, kontaktu wstępnego, analizy potrzeb, wzbudzania zainteresowania, negocjacji oraz budowania długotrwałych relacji z klientami. Badanie osobowości oraz obserwacja zachowań w trakcie zadań symulowanych pozwala na trafne zidentyfikowanie etapów procesu, które są obszarem potencjału pracownika oraz tych, które zmniejszają efektywność działań sprzedażowych. Identyfikacja kluczowych obszarów efektywności i kompetencji wymagających rozwoju jest początkiem zbudowania planu rozwoju kompetencji sprzedażowych.
Ułatwimy Ci zaprojektowanie i wdrożenie skutecznych i dopasowanych programów rozwojowych.
Połączenie informacji zwrotnych zebranych od bezpośrednich współpracowników z analizą profilu osobowości i obiektywną oceną kompetencji pozwolą stworzyć wielowymiarową mapę potencjału rozwojowego. Plany rozwojowe budowane na takiej podstawie charakteryzują się wysokimi wskaźnikami trafności i efektywności, wpływają na wzrost samoświadomości i pozwalają ludziom zrozumieć ich zachowanie z perspektywy innych.
Chociaż idea pracy zdalnej jest obecna już od dłuższego czasu, dla wielu z nas są to wciąż nowe warunki, w których wszyscy bez wyboru znaleźliśmy…
Środowisko VUCA – zmienność, niepewność, złożoność i niejednoznaczność – to określenia najlepiej oddające rzeczywistość, w której przyszło nam aktualnie żyć i pracować. Istotą środowiska VUCA…
Pracownicy o wysokim potencjale to wschodzące gwiazdy, które mogą odegrać kluczową rolę w drodze do sukcesu organizacji. Jest wysoce prawdopodobne, że w niedalekiej przyszłości zechcesz…
Aby odkryć rzeczywisty potencjał pracowników, należy pogłębić i rozszerzyć swoje poszukiwania. Opierając się jedynie na ocenie efektów i wyników pracy, łatwo przeoczyć i nie dostrzec tych,…
Pytanie, które słyszy się najczęściej po zakończeniu oceny 360 brzmi “i co dalej?”. Nie jest to jednak pytanie postawione właściwie. Nie można bowiem powiedzieć “co…
Stało się faktem, że feedback 360 ma kluczowe znaczenie dla „zdrowego” funkcjonowania biznesu. Żadna organizacja nie rozwinie się jeśli nie będzie kładła nacisku na rozwój…
Zadzwoń: +48 793 790 070
Napisz: hr@alta.pl